Prekyba

Palaikydama glaudžius dalykinius santykius su savo klientais, įmonė „Grūdoteka“ prekiauja sojos rupiniais, baltyminiais priedais žemės ūkiui, šaldyta žuvimi ir jos produktais bei techniniu ir maistiniu augalinės kilmės aliejumi. „Grūdoteka“ prekiauja su NVS, Europos, Azijos šalimis. NVS šalyse turime savo atstovybes, todėl galime saugiai ir greitai tiekti produkciją į tolimas rinkas.

Nuo 2011 m. bendradarbiaujame su viena didžiausių pasaulio agro kompanijų „Bunge“. Ilgametė partnerystė su pasaulinio lygio kompanijomis leidžia mums užtikrinti tiekiamos produkcijos kokybę bei pristatymo laiką.

Sojos rupiniai

Sojos rupiniai – vienas iš pagrindinių „Grūdotekos“ prekybos produktų. Soja auginama visame pasaulyje, vartojama žmonių maistui ir gyvulių pašarams. Sojos rupiniai sudaro daugelio gyvulinių pašarų pagrindą. Sojoje gausu proteino ir amino rugščių.

Pagrindinis „Grūdotekos“ sojos rupinių tiekėjas - viena didžiausių agro kompanijų pasaulyje, JAV įsikūrusi įmonė „Bunge“. Pagrindinės sojos rupinių realizavimo rinkos – NVS, Baltijos ir Tolimosios Azijos šalys. „Grūdoteka“ prekiauja tiek genetiškai modifikuotos, tiek nemodifikuotos sojos rupiniais.

Sojos rupiniai – tai rupūs miltai, likę po sojos pupelių išspaudimo aliejaus gamybai. Sojos rupiniai yra koncentruotas, itin daug proteino ir amino rūgščių turintis gyvulių pašaras. Biologinė sojos proteino vertė yra labai artima gyvuliniam proteinui, todėl jis itin plačiai naudojamas gyvulininkystėje.

Mūsų tiekiami sojos rupiniai

Grūdoteka sojos rupiniais, žuvies produktais ir pašariniais papildais prekiauja NVS, Europos ir Azijos šalyse.

Baltymų kiekis –
ne mažesnis kaip

46%

Ląstelienos kiekis – ne didesnis kaip

3,5%

Maksimali
drėgmė

12,5%

Riebalų kiekis – ne didesnis kaip

2%

Žuvies produktai

 „Grūdoteka“ prekiauja šaldytomis žuvimis ir žuvų miltais naudojamais gyvulių pašarams praturtinti. Žuvų produktus įsigyjame iš įmonių „Copelit“ ir „Tissir Port“, esančių Maroke.

Šaldytos žuvys

UAB „Grūdoteka“ prekiauja iš Maroko įsivežtomis šaldytomis maistinėmis žuvimis – daugiausia sardinėmis ir skumbrėmis. Šaldytas žuvis tiekia žinomos Maroko įmonės „Copelit“ ir „Tissir Port“. Tiekėjai turi visus reikalingus sertifikatus (GMP+ ("Good Manufacturing Practice Plius"), ISO22000V, ISO 9001V, IQNet, LATU SISTEMAS ir "Nemko"), užtikrinančius žuvų kokybę ir saugų jų apdorojimą. 

Šaldyta sardinelė (lot. Sardinella Aurita, Sardinella Eba) - išdarinėta (HGT) arba neišdarinėta (WR)

Šaldyta sardinė ( lot. Sardine Pilchardus) - išdarinėta (HGT) arba neišdarinėta (WR)

Šaldyta skumbrė (lot. Scomber Japonicus, Scomber Collias) išdarinėta (HGT) arba neišdarinėta (WR)

Šaldyta pelamidė (lot. Sarda Sarda) - neišdarinėta (WR)

Pašariniai papildai

Baltyminiai priedai

Baltyminiai priedai yra produktas, praturtintas baltymais, biologiškai aktyviomis medžiagomis, mineralais, fermentais, antioksidantais ir kitais komponentais, reikalingais optimaliam ir efektyviam gyvulių raciono subalansavimui. Baltyminiuose papilduose gausu gyvulinės kilmės proteinų (nuo 50% iki 75%), riebalų, vitaminų, mikroelementų, druskų, antioksidantų ir fermentų. Šių komponentų naudojimas optimizuoja gyvulių medžiagų apykaitą, vystymąsi, įtakoja spartesnį augimą.

Grūdoteka“ prekiauja įvairiais  baltyminiais priedais: žuvies, mėsos, plunksnų, kraujo miltais, hemoglobinu ir kitais. Mūsų tiekėjai – žinomos ir vertinamos pasaulinės įmonės. 

Žuvų miltai

Žuvų miltai – tai pašarinis produktas, gaminamas iš žuvų ir jų atliekų, gaunamų apdorojant žuvis bei vėžiagyvius. Žuvų miltai yra aukštos kokybės proteino šaltinis, kuriame gausu įvairių būtinų amino rūgščių: metionino, lizino, treonino. Jų sudėtyje taip pat daug nepakeičiamų riebalų rūgščių. Žuvų miltuose daug mineralų (tokių kaip kalcis, geležis, fosforas) bei vitaminų, įskaitant choliną, biotiną, vitaminą B12, A ir D vitaminus. 

Mėsos miltai

Mėsos miltai gaminami perdirbimo gamyklose sumalus ir išdžiovinus maistui netinkamus mėsos ir kaulų likučius, vidaus organus. Mėsos miltai naudojami įvairių gyvulių pašarui. Juose gausu proteino ir kitų svarbių ingridientų:

Chloras

6.3 g/kg

Kalcis

21.1
g/kg

Fosforas

15.7 g/kg

Natris

6.7 g/kg

Kalis

10.1 g/kg

Magnis

 2.1 g/kg

Žaliaviniai
baltymai

>600 G/KG

Drėgmė

>80 G/KG

Žaliaviniai
pelenai

>120 G/KG

Žaliaviniai
riebalai

>150 G/KG

Mėsos miltai būna įvairūs, jų savybės kinta priklausomai nuo to, iš kokių gyvulių buvo gaminami, kokie įdėti priedai, koks mėsos ir kaulų santykis.

Plunksnų miltai

Plunksnų miltai gaminami dalinai išlydant plunksnas itin aukšoje temperatūroje ir esant dideliam slėgiui, vėliau jas sumalant. Jose daug proteino, naudingųjų riebalų ir skaidulų. Plunksnų miltai naudojami įvairiems gyvuliams šerti. Tipinė plunksnų miltų sudėtis: 

Žaliaviniai
baltymai

>800 g/kg

Drėgmė

>60 g/kg

Žaliaviniai
pelenai

>50 g/kg

Žaliaviniai
riebalai

>80 g/kg

Kraujo  miltai


Kraujo miltai yra puikus proteino ir amino rūgščių šaltinis, naudojamas gyvulių šėrimui. Tipinė plunksnų miltų sudėtis:

Žaliaviniai
baltymai

>900 g/kg

Drėgmė

>100 g/kg

 Hemoglobinas


Hemoglobinas – raudonųjų kraujo kūnelių proteinas, pernešantis deguonį. Jis ekstrahuojamas iš kraujo ir naudojamas gyvuliams, kuriems reikalingas itin aukštas proteino kiekis, šerti. Jame itin daug proteino, lizino, hemoglobinas puikiai virškinamas. Hemoglobinas yra saugus proteino šaltinis, naudojamas įvairiems gyvuliams šerti. Tipinė hemoglobino miltų sudėtis:

Žaliavinis
proteinas

80-92%

Vanduo

10%

Pelenai

6%

Riebalai

2%

Augaliniai aliejai

Labiausiai paplitusia riebalų rūšimi pripažinti augaliniai aliejai. Jie gaunami spaudžiant smulkintas augalų sėklas ar vaisius, presuojant juos ar ekstrahuojant.

UAB „Grūdoteka“ bendradarbiauja su tarptautiniais tiekėjais iš viso pasaulio ir savo klientams tiekia maistinio ir techninio saulėgrąžų rapsų ir sojų aliejaus produktus. Techninis aliejus ir jo produktai naudojami biokurui, o maistinis aliejus - maisto gaminimui.

Saulėgrąžų aliejus

Iš saulėgrąžų sėklų spaudžiamas vertingas aliejus - vienas populiariausių šiuolaikinės maisto pramonės produktų. Saulėgrąžų sėklose yra nemažai polinesočiųjų riebalų rūgščių, gausu magnio, B grupės vitaminų, folio rūgšties, o pagrindinis šio aliejaus komponentas - linolio rūgštis.

Nors dažniausiai šis aliejus yra naudojamas maisto gamyboje, tačiau dėl savo minkštinamųjų savybių jis neretai aptinkamas ir kosmetikos priemonių sudėtyje, todėl saulėgrąžų aliejus yra vienas sveikiausių aliejų, skirtas tiek maistui, tiek ir odos bei plaukų būklei gerinti.

Rapsų aliejus


Rapsų sėklos yra žinomos kaip vienos seniausių ir vertingiausių augalinio aliejaus pagrindų. Iš jų pagamintas rapsų aliejus, pasak mitybos specialistų turi geriausią riebalų rūgščių procentinę sudėtį.  Rapsų aliejuje yra mažiausiai sočiųjų riebalų iš visų aliejaus rūšių. Šis aliejus naudojamas ir vertinamas ne tik maisto technologijoje, bet ir pramonėje kaip gyvulinis pašaras ir biodyzelinas.

Sojų aliejus


Sojų aliejus išgaunamas iš sojos pupelių. Maisto gamyboje, rafinuotas sojų aliejus yra vienas iš plačiausiai naudojamų aliejų. Kadangi šis aliejus turi aukštą smilkimo temperatūrą, jis puikiai tinka kepimui. Jo ypatingai daug sunaudojama margarino gamybai ir kitoje maisto pramonėje: duonos, majonezo ir nepieninės grietinėlės kavai.

Dėl džiūstamųjų savybių, sojų aliejus taip pat plačiai naudojamas aliejinių ir sojinių spaudos dažų gamyboje.